Nová učebnice latinské terminologie

Kolegové z Lékařské fakulty v Hradci Králové vydali v loňském roce novou učebnici lékařské latiny. Skripta nabízejí oproti starším materiálům trochu jiný přístup k řecko-latinské terminologii i vzhledem k její návaznosti na ostatní teoretické a klinické předměty. Studentům by měla pomoci pochopit systém anatomického i klinického názvosloví a podat jakýsi základní přehled použitelný pro další studium lékařství. Naši lektoři z učebnice vychází při svých seminářích a pro studenty je to povinný materiál ke zkoušce po letním semestru. Knihu můžete zakoupit v knihkupectví Karolinum (v e-shopu se slevou) a je k dispozici i ve fakultní knihovně.

Vytvořeno: 8. 9. 2017 / Upraveno: 13. 8. 2021 / Odpovědná osoba: Mgr. Eliška Králová